Pigeon Pictures o planowanych działaniach w branży filmowej

Pigeon Pictures – spółka wchodząca w skład Ekipa Holding informuje o planowanych działaniach w branży filmowej

Z połączenia ambicji Ekipy oraz doświadczenia studia animacji Pigeon powstała firma producencka – Pigeon Pictures, która wchodzi w skład Ekipa Holding. Jej podstawowym celem jest tworzenie nowych, autorskich projektów filmów i seriali, które trafią do milionów odbiorców na całym świecie.

W Pigeon Pictures zajmujemy się czymś więcej niż tylko realizacją filmową. Powstają tu nowe światy, całe uniwersa, projekty bez precedensu w skali polskiej branży rozrywkowej. Skupiamy się na oryginalnych pomysłach, budując własne, nowe IP, w których sukces wierzymy.

Zajmujemy się filmami i serialami gatunkowymi, których realizacja wymaga rozmachu – o których można pomyśleć, że nie mogłyby powstać w Polsce. Dzięki nastawieniu Ekipy firma może działać out of the box, bez typowych ograniczeń. W tym momencie jesteśmy w trakcie dewelopmentu (czyli początkowej fazy rozwoju prac) pięciu dużych produkcji fabularnych: filmowych i serialowych. Zarówno aktorskich jak i animowanych.

Bez zdradzania szczegółów, aktualnie najważniejszym przedmiotem działań firmy jest serial animowany łączący fantasy i sci-fi, dziejący się w świecie dinozaurów. To największa tego typu krajowa produkcja. Już na tym etapie w projekt zaangażowane jest ponad 30 osób pracujących w wyspecjalizowanych zespołach dewelopmentowych. W procesie powstawania fabuły oraz tworzenia wizji świata przedstawionego bierze udział zespół złożony ze scenarzystów, pisarzy, ilustratorów i specjalistów z branży gier i komiksu. Tak zwany „world-building” posłuży też jako baza do rozszerzenia uniwersum – w tym do powstania gier. Premiera serialu jest planowana na 2023 rok.

Co więcej, w spółce tworzone będą treści dla widzów w wielu grupach wiekowych, od przedszkolaka do boomera. W różnych formatach, z różnorodnych gatunków. Skupiamy się na unikalnych opowieściach, a na stole mamy m.in. adaptacje bestsellerowych książek dla dzieci, dramat sportowy czy serial o influencerach. Już nie możemy się doczekać materiałów making-of, w którym opowiemy o całym procesie. Intensywnie poszukujemy talentów z branż rozrywkowych: filmu, gier, animacji do budowania nowych światów i kolejnych projektów.

Ponadto, Ekipa współpracuje także z Pigeon Studio, czego efektem będzie wysokobudżetowy teledysk realizowany w studio animacji, którego premiera planowana jest na sierpień tego roku.

O szczegółach naszych działań będziemy informować na bieżąco.

 

Mateusz Kowalczyk, Błażej Pieczonka
Producenci / Członkowie Zarządu Pigeon Pictures