EKIPA HOLDING S.A. – raport za I kwartał 2024 roku

EKIPA HOLDING S.A. – raport za I kwartał 2024 roku

Dziś opublikowaliśmy wyniki finansowe EKIPA Holding za pierwsze kwartał bieżącego roku.W I kwartale 2024 roku, Grupa Kapitałowa osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 12 648 086 zł, co stanowi wzrost o 6 064 768 zł (92,12%) w stosunku do 6 583 318 zł osiągniętych w I kwartale 2023 roku. Główne źródła przychodów w Grupie Kapitałowej EKIPA Holding to reklamy wyświetlane w materiałach wideo, udzielone licencje na używanie znaków towarowych, współprace z markami, sprzedaż produktów takich jak odzież, napoje czy słodycze oraz organizacja eventów i spotkań z fanami.

Raport dostępny tutaj: EKIPA Holding raport za I kwartał 2024 r.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w grupie Kapitałowej było wygranie przetargu przez EKIPA Management Sp. z o.o. Spółka ta na nieruchomości gruntowej zbuduje swoją siedzibę. W lutym został podpisany akt notarialny w celu sformalizowania zakupu tej działki.

W styczniu 2024 r. nasz kanał “Cloudy and Stormy” na YouTube osiągną ponad milion wyświetleń i staje się jednym z najpopularniejszych polskich kanałów YouTube z animowanymi treściami dla dzieci. Na kanale ukazują się odcinki serialu, opowiadające o przygodach „Chmurki i Burzy”, realizowanego przez Laniakea Pictures.

EKIPA Investments ASI zainwestowała w Multilango.com, platformę umożliwiającą pracodawcom oferowanie nauki języków obcych jako benefitu pracowniczego. Startup przekonał do siebie fundusze Tar Heel Capital Pathfinder i EKIPA Investments ASI oraz prywatnego inwestora,  którzy zdecydowali się zainwestować w projekt łącznie 1,75 mln zł. 

W I kwartale 2024 r. wprowadziliśmy do naszej oferty kilka nowych lodów. Pierwsze, które swoją premierę miały w połowie lutego br. to lody inspirowane serialem animowanym  „Cloudy & Stormy”. Cloudy o smaku cytrynowym w białej czekoladzie i Stormy o smaku truskawkowym w mlecznej czekoladzie. Każdy ze strzelającym cukrem. Kolejne to nowe smaki kultowych już lodów EKIPA,  sorbetowe o smaku mango w polewie cytrynowej z cukrem strzelającym. Następnie w portfolio pojawiły się lody Genzie by EKIPA – szerbetowe arbuzowo – limonkowe, również w polewie o smaku cytrynowym z cukrem strzelającym. Jako ostatnie premierę miały lody Gengarek o smaku toffi w polewie toffi ze strzelającym cukrem.

W lutym influencerzy EKIPY udali się do Dubaju, aby nagrać finał kolejnego sezonu EKIPY. Emisja odbyła się w marcu na kanale Karola „Friza” Wiśniewskiego.

Na kanale EKIPY na YouTube ukazała się specjalna reklama nowych smaków lodów, zamieszczona jako wstawka w filmie. Reklama została zrealizowana przez nasz dom produkcyjny Direct, a wzięli w niej udział nasi Twórcy. 

EKIPA ogłosiła, że w dniu 16 czerwca 2024 r. w TAURON Arena Kraków odbędzie się Festiwal EKIPY podczas którego wystąpią: Friz, Wersow, Genzie, Mortal i 3 Króli. Podczas fetiwalu zaplanowane są również spotkania Meet & Greet, specjalne strefy, stoiska z merchem i sety DJ-jskie.

W marcu 2024 r. miała miejsce premiera nowej kolekcji kosmetyków Bell x Genzie. Nasze influencerki z Genzie, we współpracy z marką Bell, stworzyły magiczną kolekcję kosmetyków do makijażu. To już druga kolekcja, która cieszy się bardzo dobrym odbiorem fanów.