EKIPA HOLDING S.A. DOŁĄCZA DO OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRKI DLA UKRAINY

Od momentu rozpoczęcia działań wojennych w Ukrainie, największe polskie organizacje biznesowe dynamicznie reagują na potrzeby uciekających do Polski Ukraińców. W tej chwili granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2,4 mln ludzi, w przeważającej części kobiety i dzieci.

To właśnie na nich chcemy skupić swoje działania poprzez naszą akcję „Dom dla Ukrainy”, poprzez którą dołączamy do zbiórek finansowych prowadzonych przez organizacje biznesowe razem z portalem Siepomaga.pl. 

Łukasz Wojtyca: W tej chwili na portalu zrzutka.pl zebraliśmy prawie 400 000 zł, ale jak wiemy potrzeby są ogromne. Dlatego starujemy z szeregiem akcji influencerskich, dzięki którym aktywnie będziemy pozyskiwać dodatkowe pieniądze na wsparcie najmłodszych obywateli Ukrainy. W ramach naszej akcji „Dom dla Ukrainy” środki będą trafiały do podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA, które razem z Rafałem Sonikiem prowadzi zakrojone na szeroką skalę działania pomocowe. – mówi Łukasz Wojtyca, jeden z założycieli EKIPY.

Więcej szczegółów podamy, gdy ustalimy konkretny, definitywny plan i zakres pomocy. Jednak już teraz możemy zdradzić, że naszym głównym celem jest wsparcie ukraińskich sierot, które uciekając przed rosyjską inwazją opuściły swoją ojczyznę i znalazły się w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić im tu godne życie i ułatwić odnalezienie się w nowej rzeczywistości. 

W ramach ogólnopolskiej zbiórki na bieżąco realizowane są najbardziej pilne zakupy takie jak żywność, podstawowe środki czystości, bielizna, leki, czy wyposażenie miejsc noclegowych w łóżka, kołdry, koce czy poduszki. Powstały też ośrodki pomocowe dla uchodźców w Krakowie i Przemyślu. Pomoc rzeczowa została również dostarczona do Miasta Stołecznego Warszawy i do Wrocławia. Tworzone są również miejsca pracy dopasowane do potrzeb i możliwości Ukraińców. Prowadzone są prace w zakresie zmian legislacji, aby ułatwić działania przedsiębiorcom pomagającym Ukrainie i obywatelom Ukrainy.

W międzyczasie zorganizowaliśmy również wydarzenie esportowe, w którym wezmą udział najpopularniejsi gracze polskiej sceny gamingowej. Na całe wydarzenie składa się 12 streamów, w ramach których Widzowie będą mieli możliwość wpłacania donate’ów, z których cały dochód zasili naszą zbiórkę. Więcej informacji na temat samego wydarzenia znajduje się na dedykowanej stronie: www.DomDlaUkrainy.eu

W ramach stowarzyszeń biznesowych powstał komitet wydatkowy, który weryfikuje i realizuje bieżące potrzeby. Opracowywane są również rozwiązania systemowe dla bardziej efektywnego koordynowania pomocy – zarówno dla osób, które przybyły do naszego kraju jak i tych, które od tygodni walczą o wolność Ukrainy.

W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Firmom i Osobom, które dołączyły do naszej akcji. Wierzymy, że dzięki takiemu połączeniu sił jesteśmy w stanie zdziałać bardzo wiele, a tym samym mieć duży, realny wpływ na pomoc Ukrainie.