Zmiany w radzie nadzorczej EKIPA Holding S.A.

Akcjonariusze spółki podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zdecydowali o powołaniu Kamila Gemry w skład Rady Nadzorczej. Wcześniej swoją rezygnację z uczestniczenia w radzie złożył January Ciszewski.

28 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy EKIPA Holding S.A. Jednym z jego punktów były zmiany w Radzie Nadzorczej. Są one wynikiem złożenia rezygnacji przez Januarego Ciszewskiego, który w radzie zasiadał od listopada 2022 roku. January Ciszewski jest prezesem JR Holding ASI S.A., czyli jednego z wiodących akcjonariuszy spółki.

„Rozumiemy decyzję Januarego Ciszewskiego, który ma masę innych obowiązków. Cały zespół spółki dziękuje za ten czas współpracy w radzie nadzorczej. Jednocześnie nie jest to koniec naszej współpracy z Januarym i JR Holding ASI. Nadal będziemy dbać wspólnie o rozwój spółki. Tak jak wspominam od wielu miesięcy skupiamy się na rozbudowie zespołu spółki, jego wzmocnieniu i profesjonalizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zaprosić do naszej rady nadzorczej osobę z dużym doświadczeniem giełdowym oraz cenioną na SGH” – skomentował Łukasz Wojtyca – Prezes Zarządu EKIPA Holding S.A.

Powołany w skład Rady Nadzorczej Kamil Gemra jest doktorem nauk ekonomicznych z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Został zwycięzcą studenckiego konkursu inspiracja roku 2022 oraz Inspiracja roku 2023. W swojej karierze doradzał w zakresie relacji inwestorskich wielu spółkom. Obecnie jest też członkiem kilku innych rad nadzorczych i niezależnym konsultantem z zakresu rynku kapitałowego. 

Jestem przekonany, że dr Kamil Gemra sprawdzi się w nowej roli. EKIPA pozyskała członka Rady Nadzorczej z dużym doświadczeniem i z pewnością wykorzysta pozytywnie jego profesjonalizm. EKIPA nadal należy do kluczowych spółek w portfelu JR HOLDING i wierzymy w jej dalsze powodzenie” – powiedział January Ciszewski – Inwestor i Prezes Zarządu JR HOLDING ASI S.A.