CLOUDY & STORMY – premiera pierwszego infuencerskiego serialu animowanego

W najbliższą niedzielę na kanale Cloudy and Stormy na YouTube pojawią się pierwsze odcinki nowego mikroserialu animowanego. W krótkich, jednominutowych epizodach będziemy śledzić codzienne przygody zabawnych piesków. Za projektem stoi Laniakea Pictures – firma produkcyjna działająca w ramach EKIPA Holding.

“Cloudy and Stormy” (26 odcinków x 1,15 minuty) to pierwszy w historii polskiej branży filmowej serial, który powstał w ramach współpracy branży animacji oraz influencerskiej. Mikro odcinki serialu opowiadają o zabawnych perypetiach piesków Cloudy i Stormy, które pod nieobecność swoich właścicieli – Friza i Wersow – nagrywają vlogi przedstawiające świat z czworonożnej perspektywy. 

Serial nawiązuje do stylistyki kawaii (z japońskiego: „sympatyczny”, „śliczny”, „uroczy”) łączącej takie elementy jak pozytywne historie, humor oraz bezpieczną rozrywkę. “Cloudy and Stormy” to serial family friendly, który z przyjemnością obejrzą nie tylko najmłodsi, ale także szukający chwili oddechu dorośli.

Projekt jest pierwszym tytułem z planowanej serii opowiadającej o influencerskich pieskach. Równolegle do mikroserialu youtubowego na podstawie marki rozwijany jest szereg projektów crossmedialnych. Już teraz powstaje gra mobilna, której premiera planowana jest w pierwszym kwartale 2024 roku. Planowane są także prace nad szeroką gamą produktów związanych tytułowymi bohaterkami serialu – w tym zabawkami, puzzlami, gadżetami i książkami edukacyjnymi. 

“Cloudy and stormy” – mikro serial w mikro formacie – jest wynikiem naszej współpracy z influencerami skupionymi wokół Karola “Friza” Wiśniewskiego oraz EKIPY. Łącząc dwa kreatywne światy serial otwiera nową drogę rozwoju i finansowania podobnych projektów a także tworzy przestrzeń dla realizacji twórczych ambicji obu branż – mówi Mateusz Kowalczyk – prezes Laniakea Pictures. 

LANIAKEA PICTURES to firma produkcyjna specjalizująca się w developmencie projektów smart entertainment, skierowanych do  szerokiej widowni. Spółka Laniakea Pictures jest elementem strategii rozwoju EKIPA Holding i powstała z inicjatywy Łukasza Wojtycy, jednego z głównych założycieli EKIPY, znanego również pod pseudonimem „Wujek Łuki”. Celem powstania Laniakea Pictures było poszerzenie działalności spółki o branżę filmów pełnometrażowych. Firma zajmuje się wytwarzaniem nowych uniwersów i ich bohaterów, działając w oparciu o wewnętrzne jak i zewnętrzne zespoły kreatywne i produkcyjne. Współpracuje ze światowymi ekspertami w dziedzinie kinematografii, literatury gatunkowej, komiksu, animacji i game-devu.