Aktualności w sprawie współpracy z firmą KORAL – Lody EKIPY

Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój EKIPA Holding SA chcielibyśmy poinformować o wyniku jednego z naszych komercyjnych działań – współpracy z firmą KORAL. Otrzymaliśmy informacje, że mimo bardzo trudnej sytuacji związanej z pandemią, firma Koral – największy producent lodów w Polsce i jeden z największych w Europie – z optymizmem wprowadził wiele oryginalnych nowości produktowych. 
Na samym starcie sezonu lodowego bezsprzecznym hitem sprzedażowo-marketingowym okazały się lody „ekipa”, które są następstwem partnerskiej współpracy. 
Nieprawdopodobny popyt na te lody, zwłaszcza ze strony dzieci i młodzieży, „zmusił” firmę Koral do uruchomienia dodatkowej linii, która już od przyszłego tygodnia wydatnie zwiększy moce produkcyjne i pozwoli wytwarzać ok. 1 mln. sztuk lodów na dobę. 

Firma Koral poinformowała nas, że zamówienie lawinowo napływają z całej polski, zarówno ze strony handlu nowoczesnego (sieci handlowych) jak i rynku tradycyjnego, czyli niezależnych punktów sprzedaży. Szał na lody „ekipa” przerósł najśmielsze oczekiwania producenta, który jasno stwierdza, że sprzedają się one co najmniej 300% lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-sto letniej historii tej firmy. 
W tym roku lodom „ekipa” przyszło konkurować z innymi, bardzo mocnymi wizerunkowo produktami na tzw. licencji, które także od bieżącego sezonu dołączyły do portfolio firmy Koral, czyli lodami „Psi Patrol” oraz „SpongeBob” – patrząc jednak na sprzedaż w I kwartale br. lody „ekipa” są niekwestionowanym leader’em. Koral posiada zamówienia już na miesiąc do przodu, a mamy dopiero kwiecień, pogoda wciąż daleka od oczekiwań, a sam sezon lodowy dopiero się rozkręca. 

Firma Koral zapewnia, że pracuje nadal nad poprawą dostępności lodów „ekipa”. Mimo, że produkcja idzie „pełną parą”, a transporty z lodami non stop opuszczają zakłady firmy to bezprecedensowe zainteresowanie jakimi już teraz się cieszą, powoduje, że są istnie deficytowym towarem na rynku.