EKIPA PRZEJMUJE DRUŻYNĘ FUTBOLOWĄ!


Niezmiernie miło nam ogłosić, że z dniem 10 lutego Ekipa przejęła topową drużynę futbolu amerykańskiego – Kraków Kings! 

 

Kraków Kings to drużyna polskiej ligi futbolu amerykańskiego, której historia sięga aż dziesięciu lat wstecz. Przez ten czas zdążyła w swoich szeregach zgromadzić około 200 osób. Kingsi mają również swoją drużynę juniorów, która regularnie dostarcza wybitnych zawodników do pierwszej drużyny. Obecnie otwierają również sekcję futbolu flagowego, czyli bezkontaktowej wersji futbolu amerykańskiego dla najmłodszych. 

 

Skąd pomysł na nawiązanie współpracy z Kraków Kings?

 

Wujek Łuki: W Polsce jest kult jednej dyscypliny sportowej – piłki nożnej, a przecież jest masa innych, ciekawych sportów! Jak wiadomo Ekipa kocha vibe USA, stąd nasze zainteresowanie futbolem amerykańskim. Kolejnym argumentem do podjęcia tej decyzji była moja długoletnia znajomość z Markiem, prezesem Kingsów, która dodaje temu przedsięwzięciu dodatkowej wiarygodności. 

 

Jakie są plany na tą współpracę?

 

Wujek Łuki: Naszym głównym celem jest spopularyzowanie futbolu amerykańskiego, ale nie tylko ze względu na sam sport, ale też na całą otoczkę, jaka wokół niego jest. Kraków Kings jest wyjątkową drużyną – to grupa mocno związanych z klubem profesjonalistów, więc atmosfera towarzysząca meczom i treningom jest mocno rodzinna. Taki też vibe chcemy tą współpracą przekazać. Już teraz możemy zdradzić, że mamy duże plany wobec meczów domowych Kingsów – chcemy podbić tą panującą tam rodzinną atmosferę i połączyć je z familijnymi piknikami, na których całe rodziny będą się świetnie bawić. Moim zdaniem tego typu sportowo-familijnych wydarzeń w Polsce zdecydowanie brakuje. 

 

Prezes Kraków Kings, Marek Gil, podkreśla, iż wsparcie Ekipy pozwoliło Zarządowi sprowadzić do drużyny topowych amerykańskich zawodników, dzięki którym jesteśmy na coraz lepszej pozycji w walce o tegoroczne mistrzostwo. A to dopiero początek!

 

Liga startuje 3 kwietnia, a pierwszy mecz Kingsów odbędzie się już 9 kwietnia w Krakowie, więc stay tuned!